Vlastimil Babula přijel, viděl a zvítězil v 35. ročníku

Horká sobota je za námi, díky všem 164 hráčům rapidu. Díky všem, co do Bohuslavic nějakým způsobem dorazili. Třeba jeden na kole. Velké díky všem sponzorům.

Ale popořádku. Co nás letos překvapilo, tak bylo to, že rychle vysychala studna s uvítacím drinkem a byly vybírány čokoládky Merci výhradně s oříšky. Co nás překvapilo dále bylo to, že nedorazilo cca 25 přihlášených hráčů. Díky těm, co se omluvili telefonicky. Tak to má být. Možná již poněkolikáte navrhuji vytvořit černou listinu takovýchto duší, kteří bez omluvy nedorazí, ačkoliv jsou přihlášení. Na nabrané zpoždění zahájení turnaje se podílel malou měrou i ostravský autobusu, když to pan řidič vzal na Bohuslavice zkratkou přes, když to přeženu, Brno. Za to jsme ho obdarovali dvěma koláči.

Velmi nám haprovala technika. Nový zesilovač ozvučení sálu si dělal co chtěl. Pak jsme dojeli na wifinu. Zkraje dobrý, pak se od sítě odpojoval pomocný pc, po pátém kole odumřel on-line přenos a již nešel na ven obnovit. Pokusíme se dát ven partie, nebo odkaz na ně. Některé partie byly fakt výživné. Výsledky na resultu byly zkraje nekompletní, pak ok. A ve finále se od od wifi v nejméně vhodnou chvíli odpojil i losovací program, to když se odesílaly výsledky na results. A vše chce svůj čas. Spojení musí být stoprocentní, jenže když se na jeden kanál připojí milion lidí, tak ten se zhroutí. Musíme na to příště dávat bacha. A k tomu všemu nám někdo tajně ujídal volně položené tyčinky merci, které musely jít pod zámek.

Na sále i v jídelně bylo dusno, ale s tím se v Bohuslavicích nedá nic dělat. Musíme počkat na rekonstrukci kulturáku. Co nás samotné pořadatelstvo hodně překvapilo, byla početná účast GM hráčů z extraligového Boru, až na jednoho, který to kazil, neboť v 1NB nikdy neúčinkoval. Tento se prý před týdnem dal na pokání, tak v Bohuslavicích byl jako myška (můžete hádat, kdo to asi byl…). Díky Vám paní velmistryně i páni velmistři, byli jste skvělí i před kamerou. Co vzešlo z natáčení, najdete na TV Hlučínsko.

Vyhodnotit turnaj si musí sami účastníci, kteří podle sebe nejlépe ví, zda-li si nechat na takový zážitek zajít chuť, anebo investovat čas i peníze a zkusit to znovu (určitě doporučuji…). Někteří měli problém spořádat pro jeho velikost řízek, jiní zase říkali, že to bylo tak akorát. Babo raď. Nemám zpětnou vazbu na restauraci, jak jim to tam odsejpávalo, poptám se mýt oddílových kolegů, kteří notně využívali nabízených služeb. Další z poznatků je ten, že šachisté jsou slepí. Ačkoliv na okně byly zdálky čitelné informace, kde se prezentovat, tak stejně většina to nečetla a šla se přihlásit tam, kde byly za stolem ženské. No hold chlapi. Pokud bude příště, bude u prezence více něžného pohlaví. No, musel jsem se chechtat, když mě to manželka sdělovala. Ale já bych asi konal stejně.

Musím poděkovat řediteli autobusu panu Jelínkovi, jak to hezky ukočíroval. Rozdal lístky, zikasoval a vše sedlo na sto procent. Pokud si budete prohlížet fotografie z letoška (je jich moře a pan fotograf vybírá), které budou pod odkazem na těchto stránkách, tak si všimněte při zahájení a při rozdávání cen té paní, co má na sobě šachovnici. Paní místostarostka Bc. Andrea Matýsková si pořídila stylové šatičky na šachový turnaj. A na závěr ti, kteří se zasloužili o cenový fond (samozřejmě, do kasy přispěli téměř všichni hráči), který oproti poslednímu turnaji v roce 2019 byl na první pohled nižší, ale ve skutečnosti to ve věcných cenách pro ty méně úspěšné bylo lepší.

Tak teda tady je výčet firem a lidí, kteří bohuslavickému turnaji a sportu fandí (setříděno, jak mě to přišlo do ruky):

 • OBECNÍ ÚŘAD Bohuslavice
 • VEHA, s.r.o., Bohuslavice
 • OPRAVÁRENSKÝ ZÁVOD MSA, s.r.o., Dolní, Benešov
 • OPAVICE, a.s., Bolatice
 • VOTOPLAST, s.r.o., Hlučín
 • PEDOTHERM MORAVIA, s.r.o. Bohuslavice
 • Ing. František REŽNÝ
 • VALKO DOPRAVA, s.r.o.
 • KLIA CZ, s.r.o, Bohuslavice
 • STATEK U VEVERKŮ, s.r.o.
 • CANIS Prosper, s.r.o., Bohuslavice
 • ŠACHOVÝ KLUB TJ D. BENEŠO
 • Marek Jelínek, šachový materiál
 • Doc. RNDr. Radek Kučera, Ph.D.
 • JUDr. Zdeněk KRČMÁŘ
 • Spolek rybářů Bohuslavice.

A nesmím zapomenout připsat ani paní Martinu z kulturáku, za její opečování čistoty sociálního zařízení během turnaje. Tak ještě jednou díky Vám všem, kteří jste si přijeli zahrát, nebo někoho doprovodit, anebo se jen tak přišli ze zvědavosti podívat.