V Bohuslavickém rapidu 2018 vítězí IM Vojtěch Zwardoń

Třicátý třetí ročník Bohuslavického openu a další turnaj Grand Prix České republiky 2017-2018 je již historií. Letos neepadaly rekordy v počtu zúčastněných, padnul však teplotní rekord, padnul i rekord GM Navary. Už i IM Zwaroňovi se podařilo dát devět z devíti! Krásný výkon. Další borci utrpěli dvoubodové ztráty a sedmi body rozhodovaly desetinky v pomocném hodnocení.

Čerstvý GM Pavel Šimáček byl mezi devíti sedmibodovými. Nedařilo se IM Tadeáši Krieblovi, což si kompenzoval vítězstvím v přeboru Bohuslavic…….. Výsledky si naleznete na ressultu. Letošek byl poznamenám souběžnými akcemi ve Znojmě a mistrovstvími mládeže na Slovensku a Polsku. Ale i tak 163 lidí na sále je pro pořadatelé motivací do dalších let. Díky sponzorům šlo i letos zachovat nejen finanční cenový fond ale také i věcný. Byla i závěrečná lisovačka dortů. Měly být tři, ale cukrář dodal čtyři…

Poděkování patří všem hráčům, že nedělali problémy. Minimální počet upsaných výsledků, minimální počet sporů. Ten nejzásadnější nastal v posledním kole, u poslední partie…..S umístěním nebyl spokojen GM Sergeev, který těsně před vyhlašováním výsledků reklamoval svoje umístění, že nesedí pomocné hodnocení. Ono však sedělo….. Musím konstatovat, že každý ročník je jiný. Jako u vína. Letos zafungovala restaurace. S venkovním posezením se domnívám, že to hráčům muselo vyhovovat. Trochu nervy s obědem. Vyjde to, stihneme pojíst v co nejkratším čase? Stihlo se. I tady se domnívám, že musela být spokojenost. Na sále nás bylo hodně, ale oddychové prostory byly dostačující. I ty tři druhy piva. Jsem zvědav, kdy to někdy někdo z Unie zatrhne. Koláče jsme zkraje nezvládli. Nepočítali jsme s takovým návalem. Ráno jsem testoval makový a byl skvělý, čerstvoučký.

Autobus, vypravený Ostravským koníkem – panem Jelínkem praskal ve švech, neprasknul a dorazil. Dorazil i brňák pan Vykydal. Ale i když je ročník 1932, tak byl o měsíc mladší než nejstarší účastník. Klobouk dolů před Váma, pánové! Swiss manager, losovací program. Čert aby ho vzal! Vypadá to, že začíná mít problémy s komunikací. Jedna aktualizace na počítači a trnete, co se stane…Stalo se. Den před turnajem mě celý swiss zkolaboval. Po dotazu na poradce bylo vše v pořádku, nechápal jsem a modlil se, aby swisse dorazivší servisák Tadeáš rozjel. Povedlo se. Ale stejně nervy v průběhu, co se stane. Také, že se stalo, když se upravoval jeden chybně nahlášený výsledek, bylo najednou vše jiné, než u předcházejících verzí. Předejdu možnému dotazu, proč u některých hráčů byl vidět pohyb ela, u jiných ne. Problém spočívá v tom, že na FIDR listině je zadaný koeficient, na CZERU není.

V rozpise soutěže je používat data s háčky a čárkami. U zahraničních tedy ok, u domácích ne. Pak i problém v tom, že u některých lidí zjistíte dvojí registraci – nejen čechy a máte z toho vybírat….a pak přicházejí reklamace…. Novinka se osvědčila. Mobilní telefony povoleny používat mezi koly. Předpokládám, že minimálně třetina hráčů si našla rozlování kol na ressultu. V klidu si seděli na terase a čekali na los. Menší fronty před papírovou informací. Nebudeme v budoucnu rušit. Ještě by to chtělo, aby swiss automaticky zasílal sms zprávu, jak to mají poláci u svého arbitra. Co vy na to, pane tvůrče, svazu? Dalo by se? Když to šlo na mistrovsví Evropy, musí to jít i na Openu v Bohuslavicích….

On-line fungoval díky Martinu Sieberovi bezvadně. Díky. Jen projektor neměl přes poledne sílu utáhnout ten přenos. Chtělo by to silnější, výkonnější. Paní místostarostka přislíbila, že se na problém podívá… Jako pořadatelský tým věříme, že se všem, kteří do Bohuslavic letos zavítali, alespoň trochu líbilo a odjížděli spokojeni a neměli pocit promarněného dne. Toť naše pořadatelská a našich partnerů odměna. Díky a za rok znovu, dáme možná dvě stě a možná i ta nějaká hvězda bude. Letos to nevyšlo o fous.